Zabawki na lato

zabawki na lato

Każda pora roku ma swoje jasne strony. Dla wielu dzieci najbogatsze w nie jest lato. Zresztą to zrozumiałe, wszakże między czerwcem a wrześniem zwykle mamy najwięcej słońca. Z kolei w lipcu i sierpniu nasze pociechy nie muszą chodzić do szkoły. Spotykają się wciąż z rówieśnikami, lecz robią to najchętniej na podwórku. Często towarzyszą im zabawki, które zostały stworzone z myślą o ciepłych i pogodnych dniach.

Zabawki na lato dla dzieci

Lato to okazja, by skorzystać z dobrotliwości słońca. Jego promienie są niezbędne do tego, by nasz organizm wytworzył witaminę D, która pełni wiele funkcji istotnych dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Między innymi pomaga w kształtowaniu się kości, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci, które przecież wciąż rosną i mają zapotrzebowanie na tę substancję. Do ich prawidłowego rozwoju niezbędne są także świeże powietrze oraz ruch, który między innymi wzmacnia pracę mięśni, siłę ścięgien i wydolność płuc. Czas poza domem miło upływa dziecku, kiedy spędza go w towarzystwie rówieśników i dysponuje odpowiednimi zabawkami. W domu przeważnie zostają liczne zestawy z klockami LEGO® czy Playmobil, również figurki wyobrażające postaci z bajek lub rozmaite zwierzęta (w tym zabawkowe dinozaury) schodzą na nieco dalszy plan. Zamiast nich dziecko z chęcią sięga po różnorodne zabawki ruchowe. W końcu ma dużo czasu, by poruszać się żwawo wehikułami przeznaczonymi do jego wieku oraz umiejętności. Najmłodsze pociechy poruszają się pchaczami czy jeździkami. Nieco starsze szkraby śmigają na rowerkach biegowych lub ścigają się pojazdami na pedały, które do złudzenia przypominają prawdziwe maszyny spotykane na drogach. Szkraby prawdopodobnie już wkrótce przesiądą się na hulajnogę (najpierw trzykołową) lub też deskorolkę. Oba produkty pozwalają prędko przemieszczać się z miejsca na miejsce, a przy okazji usprawniają koordynację ruchową, a także ruchowo-wzrokowo-słuchową, czyli jazda na wehikule przynosi naszej pociesze wiele korzyści. Wspomnijmy i o tym, że dziecko podczas nauki jazdy na którymkolwiek pojeździe wycisza się i koncentruje na wykonywanym zadaniu, uczy się także cierpliwości i tego, jak pokonywać rozmaite przeciwności losu. Nikt przecież z marszu nie stał się bardzo sprawny w jakiejś dziedzinie – wymaga to praktyki i wielu owocnych treningów.

 

 

Z jakich jeszcze wyrobów z ochotą korzystają dzieci podczas wakacji? Większość lubi przebywać na rozmaitych kąpieliskach. A jeżeli nie mogą akurat udać się na basen czy nad jezioro, wówczas namiastką chwil spędzonych w tych miejscach jest basen ogrodowy. Zainstalujemy go tuż przy domu, napełnimy wodą i – gotowe! Nasze pociechy znajdą w niej orzeźwienie podczas skwarnych dni, a poza tym wymyślą sobie kreatywne zabawy. Z kolei inna wodna atrakcja – stolik – pozwoli smykowi przeprowadzić z wodą szereg inspirujących doświadczeń.

Sprawdź także