Stolik wodny

stolik wodny dla dzieci

Lato to czas wyjazdów nad wodę. Wyruszamy więc do nadbałtyckich miejscowości czy też udajemy się gdzieś bliżej, na lokalne kąpielisko. Towarzyszą nam dzieci, które lubią pływać, a jeżeli jeszcze nie potrafią, wtedy pluskają się i urządzają rozmaite zabawy. Nie zawsze jednak mamy możliwość udania się na wycieczkę. Lecz także i wtedy nasze pociechy mogą się bawić, korzystając z wody. Służą do tego na przykład różnorodne stoliki wodne.

Stolik wodny dla dzieci

Dziecko przeważnie jest dobrze oswojone z wodą. Zapewne już nie pamięta, lecz jeszcze stosunkowo niedawno, gdy znajdowało się w matczynym łonie, otaczały go płyny owodniowe. Pełniły one ważne funkcje, między innymi chroniły maleństwo przed niepożądanymi bodźcami płynącymi z zewnątrz. Kiedy więc przychodzi ono na świat, nie lęka się wody. Co więcej, przebywanie w jej pobliżu sprawia mu satysfakcję. Kiedy nieco dorasta, może godzinami pluskać się w wanience. Podczas wieczornych ablucji towarzyszą dziecku rozmaite zabawki, na przykład gumowe kaczuszki czy inne zabawkowe zwierzątka. A kiedy przechodzi przez kładkę, poprowadzoną nad jakimś ciekiem, lubi przystanąć i puścić z jednej strony barierki patyczek lub liść, które momentalnie stają się okrętami przemierzającymi morza i oceany. Z czasem maluch zaczyna się coraz bardziej interesować tym żywiołem. Intrygują go jego właściwości – na przykład zmiennokształtność, przezroczystość, a także jego mokrość czy śliskość. Atrybuty te dzieci chętnie wykorzystują podczas zabawy. Także wtedy, gdy wykorzystują do niej stolik wodny. Za jego sprawą dziecko nie musi wyruszać w podróż nad wodę. Wszystko, co potrzebne do dobrej zabawy, będzie miało pod ręką. Urządzenie napełnimy wodą i umieścimy je w ogrodzie, a jeśli żyjemy w mieszkaniu, wtedy na balkonie czy nawet w którymś z pokojów.

 

 

 

 

Stolik wodny Little Tikes

Na rynku z zabawkami istnieje wiele tego typu produktów. Różnią się wyglądem oraz możliwościami, jakie stwarzają do zabawy. Wzrok maluchów przyciągnie z pewnością propozycja od firmy Little Tikes – stolik wodny w kształcie statku pirackiego! Łódź morskich rozbójników rozpoznajemy już z oddali, bo jest ona wyposażona w charakterystyczne bocianie gniazdo. Poza tym zestaw ma też rozmaite naczynia. Smyk naleje do nich wodę i będzie ją przelewało z jednego wiaderka do innego. W ten sposób dowie się więcej o fizycznych właściwościach owego żywiołu. Trochę inny rodzaj zabawy zapewnia wodny stół ze spiralną fontanną. Zawiera on liczne kraniki. Odkręcanie ich oraz obserwowanie efektów tych działań dostarczy maluchowi wiele frajdy, podobnie jak podczas wyławiania specjalnym kołem kolorowych piłeczek.

 

Stolik wodny-piaskownica

Za czym jeszcze przepadają nasze pociechy? Oczywiście za budowaniem z piasku potężnych warowni oraz nieco mniejszych domków. Mogą zatem bawić się w piaskownicy lub eksperymentować z wodą. Posłuży do tego produkt „dwa w jednym”, czyli dzielący się na dwie strefy: piaskownicę i wodny stolik. Korzystając z drugiej, umieści stateczki na powierzchni, by obserwować, jak poruszają nimi wodne prądy.

Woda daje dzieciom nieskończenie wiele pomysłów na zabawę. Już samo ich odkrywanie stanowi dla nich nie tylko wyzwanie, lecz również źródło satysfakcji.

Sprawdź także