Przenośny domek dla lalek

Domek dla lalek to jedna z tych zabawek, która zapewne zawsze będzie miała mocną reprezentację na rynku produktów dla dzieci. Domki te odznaczają się bogatą historią: pojawiały się w dziejach w rozmaitych formach.

Pierwotnie służyły raczej dorosłym niż dzieciom. Przedmioty przypominające wyposażenie domków dla lalek archeologowie znaleźli w piramidach egipskich. Wśród nich znajdowały się figurki zwierząt domowych i gospodarczych, postaci ludzkich oraz mebli. Pełniły funkcje religijne. Wierzono, że będą towarzyszyły i służyły możnym w życiu pośmiertnym. Również dla starszych użytkowników przeznaczone były XVI-wieczne domki dla lalek pochodzące z Anglii. Wykonywane były ręcznie i stanowiły najwyższy popis rzemiosła. 

Dziś produkowane są w fabrykach na masową skalę, ale wciąż zdarzają się bardzo estetyczne wyroby. Ostatnio popularny jest domek w wersji przenośnej.

Przenośny domek dla lalek Barbie

Nasze pociechy, gdy już nieco podrastają, towarzyszą nam w licznych podróżach; jeździmy z nimi na przykład do dziadków czy dalszej rodziny. Wówczas dzieci chętnie zabierają ze sobą ulubione zabawki. Choć wiele z nich musi zostać w domu. Byłby na pewno duży kłopot z zapakowaniem do torby wielopiętrowej rezydencji lalki Barbie. Natomiast nie powinno być żadnego zachodu przy przenośnym domku, który stanowi zarazem poręczną walizeczkę. I nieraz, trzeba przyznać, bardzo gustowną. Jest tak choćby w przypadku najnowszej propozycji od firmy Mattel. Wygląda niczym fasada tradycyjnej rezydencji. Dziecko zabierze ją ze sobą, dokądkolwiek tylko zapragnie. Uda się z nim do koleżanki, aby pobawić się u niej w domu; a także wybierze się w towarzystwie rodziców lub starszego rodzeństwa do miejskiego parku lub innego atrakcyjnego przyrodniczo miejsca.

Po otworzeniu kuferka naszym oczom ukazuje się wiele akcesoriów. Z walizki uczynimy ścianę jednopiętrowego domku. Dziewczynka umieści w nim ulubioną laleczkę i zaplanuje dla niej zarówno niezwykłe przygody, jak i zwykłe – choć nie mniej pasjonujące – codzienne czynności. Barbie lubi poznawać świat, zatem będzie idealną towarzyszką dla dziecka. Z drugiej jednak strony ceni też sobie odpoczynek. W jego poszukiwaniu udaje się właśnie do swojego przytulnego domku. Dziewczynka zaaranżuje go dla niej tak, aby mogła cieszyć się gustownym wystrojem w stylu glamour. Nie brakuje sympatycznych bibelotów, na przykład obrazku z kotkiem czy zdjęcia, a także użytecznych przedmiotów – na przykład czajniczka.

 

W swoich kameralnych progach Barbie powita z radością którąś z przyjaciółek. Przygotuje dla niej obiad i deser, w czym przydatny okaże się piekarnik. Zanim jednak dojdzie do spotkania, laleczka odświeży się, korzystając z perfum, skorzysta z wygodnej toalety i zrelaksuje się, ucinając sobie drzemkę. W innym modelu dziewczynka znajdzie równie dużo niespodzianek. Skorzysta choćby z basenu, orzeźwiając się w taki sposób podczas upalnych dni. A naklejki na ściankach imitujące prawdziwe elementy wyposażenia domu nadadzą zabawie rysu autentyczności!

 

Sprawdź także