Prezent pod choinkę dla dziewczynki

prezent pod choinkę dla dziewczynki

Święta Bożego Narodzenia powinny stać pod znakiem spokoju i rodzinnego ciepła. Aby łatwiej to osiągnąć, przygotowujemy się do nich z pewnym wyprzedzeniem. Kilka tygodni przed świątecznym czasem robimy zapasy, z których przyrządzimy przysmaki, a także zaopatrujemy się w upominki, które wręczymy naszym bliskim. 

Nie zawsze wiemy, co wręczyć dzieciom – zwłaszcza że obecnie rynek zabawek jest wręcz zalewany coraz to nowymi produktami. Dlatego spróbujemy Ci nieco ułatwić wybór, proponując kilka pomysłów na prezent pod choinkę dla dziewczynki.

Pomysły na prezent dla dziewczynki

Wiadomo, że każda dziewczynka ma nieco inne zainteresowania niż jej rówieśniczki. Niemniej dzielą wiele wspólnych zainteresowań. Niemal wszystkie interesują się zwierzętami, spośród których najwięcej ich sympatii budzą koniki i kucyki. Lubią także fantastyczne stworzenia, takie choćby jak jednorożce, syrenki czy dobre wróżki. Same zaś niezwykle często wyobrażają siebie jako księżniczki rezydujące w pięknych zamkach czy pałacach, którym towarzyszą damy dworu oraz pozostali członkowie świty. Można więc mówić o wspólnocie marzeń, doświadczeń, upodobań czy wręcz pasji. Dlatego też wiele zabawek do nich kierowanych wyróżnia się cechami i funkcjami, które trafią w gust większości z dziewczynek. Jakie produkty możemy do nich zaliczyć?

Prezent pod choinkę dla dziewczynek w wieku 5–7 lat

Należy też pamiętać, że inne zabawki przeznaczone są dla młodszych dziewczynek, a inne – starszych. Wynika to z rozwoju psycho-motorycznego, na jakim w danym okresie znajduje się dziecko. Dlatego dziewczynki w wieku przed- i wczesnoszkolnym (ok 5–7 lat) bawią się zabawkami złożonymi z dużych i niewielu elementów. Produkty te powinny być też proste w obsłudze, aby nie doprowadzały naszych pociech do frustracji.

Małe dziewczynki mają w sobie dużą potrzebę, by troszczyć się o innych. Nieraz widać to, gdy opiekują się młodszym rodzeństwem. Oprócz tego wykazują troskę wobec swoich podopiecznych pod postacią rozmaitych lalek. Te zachowują się niczym małe bobasy (tutaj polecamy m.in. wyroby Baby Born czy Baby Annabell) zatem: jedzą, płaczą, śmieją się itd. Opiekowanie się nimi jest więc prawdziwym wyzwaniem, ale wiemy, że dziecko mu podoła!

Pielęgnacji i miłości wymaga również pocieszny flaming o bardzo szybkim metabolizmie. Jak tylko przełknie pożywienie, zaraz musi skorzystać z toalety. Robiąc kolorowe kupki, wydaje z siebie  śmieszne odgłosy. To niejedyne zdolności – potrafi bowiem także mówić!

Dziewczynka z przyjemnością przytuli do serca maskotkę. W tej kategorii produktów wyróżniamy zarówno te tradycyjne, jak i interaktywne. Wśród pierwszych od wielu już lat najpopularniejsze są misie o różnych kolorach i sympatycznych pyszczkach. W drugiej zaś znajdziemy kotki, pieski oraz inne stworzenia, które nie dość, że same się poruszają, to jeszcze mruczą bądź wesoło szczekają.

 

Prezent pod choinkę dla dziewczynek w wieku 8–11 lat

Nieco starsze dziewczyny uwielbiają tworzyć i opowiadać historie. Inspirują się bajkami, filmami, książkami czy tym, co usłyszały od rodziców i koleżanek. W snuciu tych opowieści przydatne są przeróżne zestawy klocków. Do najpopularniejszych zalicza się produkty tworzone przez LEGO® i Playmobil. Pierwszy wytwórca przygotował serie popularne wśród dziewcząt: są to np. LEGO® Friends czy LEGO® Disney. Kolejna z nich poświęcona jest także w całości przygodom Harry’ego Pottera i jego przyjaciół. Pod szyldem drugiej z marek znajdziesz na przykład serię Playmobil Magic, której bohaterkami są serdeczne syrenki, i Playmobil Heidi poświęcona rezolutnej osóbce z poczytnej niegdyś książeczki.

Dziewczynki w wieku 8–11 lat zaczynają przejawiać coraz większe zainteresowanie kwestiami doboru ubrania i światem mody. Dlatego powinny się ucieszyć z zestawu z laleczką LOL (obfitującym w ubrania dla figurki) bądź bawiąc się którymś z produktów przeznaczonym dla młodych stylistek.

Sprawdź nasze produkty

Sprawdź także