Prezent dla chłopca na święta

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia rozpoczynasz z pewnym wyprzedzeniem. Chodzi o to, by nie załatwiać wielu spraw w tym samym momencie i na ostatnią chwilę. Dlatego też już w listopadzie czy też w pierwszych dniach grudnia wykreślasz niektóre pozycje z listy. Na przykład są to upominki, które w Wigilię bądź któryś ze świątecznych dni wręczysz na święta naszym bliskim. Nieraz, by dobrać odpowiednie podarunki, szukasz inspiracji. Potrzebujesz jej choćby wtedy, kiedy chcesz znaleźć prezent dla chłopca. Jaki podarek powinien go ucieszyć?

Jaki prezent dla chłopca pod choinkę?

Maleńkie dzieci, zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, bawią się bardzo podobnymi zabawkami, które co najwyżej mogą się różnić kolorami. Później również spędzają czas przy podobnych zabawach, ale zaczynają też się interesować nieco innymi zabawkami. Dziewczynki sięgają po laleczki, zabawkowe: kucyki, koniki, pieski i kotki – a chłopcy kierują swą uwagę w trochę innym kierunku, spośród zwierząt interesują ich dinozaury bądź – jeszcze straszniejsze, bo ziejące ogniem – smoki. I choć każdy chłopiec jest inny, ma odmienne zdolności i upodobania, to jednak dzieli z innymi  wiele wspólnych zainteresowań. Dlatego na rynku zabawek znajdziemy takie produkty, które spodobają się większości z nich. Jakie by to mogły być?…

Hot Wheels – Atak smoka

Zabawki Minecraft

Wiemy, że dzisiaj dzieci wiele czasu spędzają przed komputerami, grając w rozmaite gry. Łączą się między sobą przez Internet i razem biorą udział w rozgrywkach. Nie ma w tym oczywiście niczego złego, jeśli chłopiec nie spędza w ten sposób całego wolnego czasu. Wskazane jest, żeby bawił się także w bardziej tradycyjny sposób, co pozwala budzić i rozwijać dziecięcą wyobraźnię. 

Pewnym rozwiązaniem może być wręczenie smykowi zabawki inspirowanej grą komputerową. Jedną z popularniejszych od lat jest stworzony przez niezależnego twórcę Minecraft. Gracz wciela się w śmiałka, który eksploruje cały świat, zdobywając surowce, zmagając się z przeciwnikami i stawiając różnorodne budowle. Chłopiec dalej może to robić, lecz nie siedząc przed komputerem, a bawiąc się zabawkami bez prądu. Firma LEGO stworzyła całą serię sygnowaną marką Minecraft (LEGO® Minecraft). Dziecko sformuje z klocków mnogie światy, wypełniając je bohaterami i wrogimi stworzeniami. Przekona się wówczas, że kreowanie scenariuszy jest bardzo fascynujące. Zda również sobie sprawę, że “otwarty świat” nie jest wyłącznie terminem opisującym pewien typ gier wideo (reprezentowany m.in. przez Minecraft), ale może się z powodzeniem odnosić do bardziej tradycyjnej, a nie mniej ekscytującej rozrywki.

 

Na tropach dinozaurów

Chłopcy również mają upodobanie do przeróżnych zwierząt. Jak się wydaje, największy ich podziw budzą duże i drapieżne stworzenia, zadziwiające swą odwagą i wyglądem. Fascynują ich więc dzikie koty – lwy, tygrysy, pantery czy pumy – a także istoty, które już nie stąpają po ziemi, albo nigdy nie istniały. W pierwszym przypadku chodzi, rzecz jasna, o potężne gady, które nazywamy dinozaurami. Za sprawą klocków LEGO® istoty te powrócą do życia i trafią do gościnnego pokoju dziecka. Przed smykiem otworzy się bezmiar możliwości. Wyruszy on na wyprawę badawczą, by zweryfikować pogłoski o tym, że wielkie gady znów próbują zapanować nad nad ziemią. Okażą się one prawdziwe – więc w dżungli być może przyjdzie śmiałkowi się zmierzyć z samym T-rexem! Ale nie tylko on stanowi poważne zagrożenie dla ekosystemu, bo nie brakuje też mniejszych drapieżników, choć równie bezwzględnych – welociraptorów.

 

 

Dinozaury znajdują się także w ofercie Mattela – trzeba przyznać – wyglądają bardzo realistycznie. Triceratops się prezentuje okazale ze swymi trzema rogami i pancernym kołnierzem!

Chłopiec uda się także na spotkanie ze smokami (Playmobil Dragons). Wychowa jednego z nich, staną się nierozłączną parą, i będą wspólnie dominowali nad przestworzami. Okaże się też, że nie wszystkie smoki atakują ludzi i porywają owce, ale niektóre z nich są znacznie sympatyczniejsze.

Sprawdź nasze produkty

Sprawdź także