Playmobil®: lotnisko

Playmobil lotnisko

Niedawno pisaliśmy, że miasto figurek Playmobil® – City Action – cały czas się rozrasta, tak jak prawdziwe metropolie. Ostatnio pojawił się nowy zestaw, który znacznie usprawni podróżowanie do miasta i powrót z niego do innych miejscowości. Co to może być, domyślacie się? Oczywiście chodzi o port lotniczy. Postawimy go nieco na obrzeżach, żeby hałas startujących i lądujących samolotów nie niepokoił tych ludzików z serdecznymi uśmiechami.

Playmobil®: samolot i lotnisko

Mity dotyczące ludzi wznoszących się w przestworza niby ptaki mają rodowody liczące tysiące lat. Od zarania człowiek zazdrościł stworzeniom ze skrzydłami, że mogły szybko przenosić się z miejsca na miejsce i być bliżej niebios. Namiastką były podróże duchowe, jakie odbywali szamani oraz inni wtajemniczeni. I przez kolejne lata nikt nawet nie przypuszczał, że podróże powietrzne będą kiedykolwiek możliwe. Dopiero w XVIII wieku bracia Montgolfier skonstruowali balon. Wznieśli się nim w niebo w 1783 roku. Zaś ponad sto lat później inni bracia – rodzeństwo Wright – odbyli pierwszą podróż samolotem. Trwała niedługo, ale zmieniła bieg historii.

Dziś loty samolotowe to codzienność. Niemal każdy z nas odbył podobną podróż. Również dzieci korzystają z usług linii lotniczych. Wydaje się, że nasze pociechy odczuwają większą radość z latania niż my. I łatwo to zrozumieć, przecież często stąpają z głową w chmurach, snując marzenia i wymyślając niezwykłe historie. Natomiast widząc przelatujący samolot, zadzierają głowę i patrzą w zachwycie na maleńki punkt rysujący się na nieboskłonie; bądź też pozdrawiają pilota serdecznym gestem.

Co ciekawe, młodzi pasjonaci lotnictwa mogą cieszyć się lotniskiem i odległymi lotami bez wychodzenia z domu, bo w obrębie swojego pokoju. A wszystko to za pomocą zestawu Playmobil®: lotnisko. Zawiera on awionetkę, czyli mały samolot turystyczny. Poza tym dziecko znajdzie też pięć figurek, klocki wyobrażające bagaż pasażerski oraz przenośny komputer, a także terminal pasażerski. Dostępne postaci reprezentują różne zawody. Widzimy więc pracownika sprawdzającego przy taśmie bagaż., Przez okna budynku widać ludka w charakterystycznym pomarańczowym uniformie – odpowiada on za kierowanie ruchem na lotnisku, czuwa więc nad bezpieczeństwem. Figurka przedstawiająca młodą dziewczynę to pasażerka, która wybiera się na swój pierwszy lot samolotem. Nic więc dziwnego, że jest nieco podekscytowana. Wybiera się na wycieczkę do nadmorskiej miejscowości. Kiedy miną pierwsze emocje, turystka poczęstuje się gorącym napojem serwowanym przez uśmiechniętą stewardessę. A za sterami zasiada pilot, który ma za sobą wiele lat doświadczeń. Trudno znaleźć zakątek na kuli ziemskiej, do którego nie leciał!

Samolot ma otwierany dach. Smyk więc łatwo umieści figurki na jego pokładzie. A następnie, gdy tylko kapitan aeroplanu otrzyma zgodę, ludziki pofruną ponad dolinami i górami w piękną podróż do egzotycznej krainy. Podczas niej pasażerka będzie spoglądała przez chmury na maleńkie domki, pola przypominające szachownicę czy ludzi nie większych od mrówek!

Sprawdź nasze produkty

Sprawdź także