Playmobil: Back to the Future

Playmobil back to the future

Wśród klocków co jakiś czas natrafiamy na serie oparte na kultowych książkach czy produkcjach filmowych. Twórcy Playmobil na przykład przygotowali dla dzieci zestawy osadzone w kultowej już trylogii: Powrót do przyszłości. Wielu z nas na pewno obejrzało przynajmniej jedną część tego dzieła. Za sprawą klocków również nasze pociechy mają możliwość poznać sympatycznego i pomysłowego Marty’ego McFly’a oraz jego przyjaciół. Co więcej, mogą też wymyślić dla nich nieskończoną liczbę przygód!

Playmobil: Powrót do przyszłości

Lata osiemdziesiąte i początek dziewięćdziesiątych obrodziły w wiele filmów, które dziś wspominamy z sentymentem, a do niektórych wciąż regularnie powracamy. Odnosi się to na przykład do trzyczęściowego dzieła Roberta Zemeckisa. Pierwszy film powstał w 1985 roku, kolejny w 1989, a zwieńczenie trylogii miało swą premierę w 1990 roku. We wszystkich głównym bohaterem jest wspomniany już na wstępie Marty. Poznajemy go jako siedemnastolatka. Specjalnie niczym się nie wyróżnia spośród swych rówieśników. Gra w zespole muzycznym, lubi jeździć na deskorolce i dużo czasu spędza ze swoją sympatią. Jednak do niezwykłych osób należy jego przyjaciel. Jest nim bardzo oryginalny doktor Emmet, znany również po prostu jako doc Brown. To wynalazca, który jako pierwszy skonstruował maszynę zdolną przenosić ludzi w czasie! Jako pierwszy taką podróż odbył pies. Eksperyment się powiódł. Dlatego też kolejnym chrononautą (jak ładnie określa się wędrowców w czasie) zostaje młody bohater cyklu. I tak nieco dziwnym zbiegiem okoliczności pojawia się w 1955 roku i spotyka swych rodziców, kiedy ci byli w jego wieku i nie byli jeszcze razem. Marty ingeruje w przeszłość po raz pierwszy, gdy pomaga przyszłemu ojcu uniknąć wypadku. Lecz może to mieć koniec końców złe konsekwencje dla młodzieńca oraz całej jego rodziny! Musi więc naprawić swój błąd, co skutkuje zabawnymi perypetiami.

 

 

 

Za sprawą klocków Playmobil również cofamy się w czasie. A wehikułem, którym się przemieszczamy wbrew strumieniowi czasu są nasze wspomnienia. Z kolei nasze dzieci sięgają po zestawy Playmobil z serii Back to the Future. Nie może, oczywiście, zabraknąć słynnego auta którym podróżował młody McFly. Był to Delorean DMC-12, dwuosobowy samochód sportowy produkowany na początku lat 80. Doc Brown zmodyfikował go, przez co wyglądał jakby pochodził z innej planety. Również więc i dziecko wyruszy ultraszybkim pojazdem, aby, przełamując barierę czasu, znaleźć się nie tylko w innej przestrzeni – lecz również odmiennym czasie. Pomoże mu w tym charyzmatyczny naukowiec, a w samochodzie za towarzysza będzie miało Marty’ego.

 

 

W serii znajdują się również pozostali bohaterowie – na przykład odmłodzeni rodzice McFly’a, Lorraine i fajtłapowaty George, jego dziewczyna Jennifer w kwiecistym stroju oraz główny przeciwnik, czyli złośliwy i pyszałkowaty Biff Tannen. Wnuk tego ostatniego ściga Marty’ego na deskolotce (fruwającej deskorolce). Czy go złapie? Wiele zależy od tego, jak tę historię poprowadzi pomysłowe dziecko!

 

Sprawdź także