Plac zabaw w ogrodzie

Ogród przydomowy pozwala nam stworzyć wokół siebie enklawę zieleni i spokoju. Równocześnie może stać się również miejscem, w którym panuje śmiech i wesoła atmosfera. Tak też się staje, kiedy w prosty sposób przestrzeń okalająca dom pełni także funkcję placu zabaw.

Plac zabaw w ogrodzie dla dzieci

Dzieci potrafią czerpać radość z przebywania na dworze w bardzo różnych porach roku. Nawet kiedy pada deszcz, brzdąca po ubraniu kaloszy i peleryn przeciwdeszczowych chodzą wesoło po kałużach. Niemniej najwięcej czasu spędzają na świeżym powietrzu podczas letnich miesięcy. Nie tylko się dotleniają, lecz również otrzymują witaminę D, która powstaje dzięki promieniom UVB wnikającym w naskórek. Dodatkowo zawierają nowe przyjaźnie, kształtują umiejętności i zdobywają nowe zdolności. 

W ogrodowym placu zabaw nie może, rzecz jasna, zabraknąć huśtawki. Urządzenie to znamy doskonale z miejsc zabaw znajdujących się blisko osiedli czy na wsiach. Huśtanie się jest dla dziecka czymś bardzo naturalnym. Lubi ono wykonywać rozmaite rytmiczne czynności, a jedną z nich jest właśnie spędzanie czasu na huśtawce. Miarowe bujanie się dostarcza naszej pociesze uczucia spokoju, a także uczy koncentracji uwagi – podczas tej czynności bowiem dziecko nie rozprasza się, lecz skupia na tym, by wciąż wykonywać te same ruchy i je koordynować.

 

W proponowanym zestawie znajduje się też drabinka, która służy do tego, by nasza pociecha wspinała się i mogła z góry obserwować innych ludzi, okolicę, a być może także wiele gatunków ptaków (w tym także drapieżniki, których wygląd i tryb życie pasjonuje młodych przyrodników). Dodatkowo podczas zabawy przy drabince maluch ćwiczy swoją sprawność ruchową i wzmacnia mięśnie. Z zadziwieniem ujrzymy, jak dziecko zwinnie się porusza na placu zabaw.

Smyk zaprosi do zabawy rówieśników, bo więcej osób może się bawić równocześnie. W końcu huśtawka udźwignie nawet 300 kilogramów, zatem sześć osób może się bawić w tym samym czasie, dodatkowo proponowany produkt ma stalową ramę i jest odporny na różnorodne warunki atmosferyczne. Wspomnijmy jeszcze, że wysokość huśtawki reguluje się, może wisieć 40-80 centymetrów nad ziemią. I jest ona łatwa i szybka w montażu. Dziecko wnet po rozpakowaniu placyku zabaw przystąpi do beztroskiej zabawy.

Obok rzeczonej huśtawki ustawimy wiele innych rzeczy, które wspólnie stworzą domowe centrum rozrywki dla dzieci. Możemy więc w ogrodzie ustawić mniejszą bramkę, do której nasze dziecko będzie strzelało coraz to celniej futbolówką; albo też postawić kosz do koszykówki dla najmłodszych naśladowców Michaela Jordana. Z kolei dla opisanej już huśtawki ciekawą alternatywę stanowi bocianie gniazdo, w którym na raz umości się grupka dzieci i zaczną się kołysać w różne strony, wyobrażając sobie przy tym, że znajdują się na łodzi pokonującej nieobjęte wzrokiem oceany! Mogą też mieć kontakt z prawdziwą wodą, jeżeli zaopatrzymy ogród w basen. Z pewnością przyciągnie uwagę dzieci, przecież woda to ich żywioł!

Sprawdź także