Maskotka Myszka Miki

Miki to bardzo żywotna mysz. Ma już ponad 90 lat, a wciąż bawi kolejne dzieci, przeżywając fascynujące przygody. Współtwórcą Myszki Miki był Walt Disney. W latach 30. minionego wieku zadebiutowała jako bohater filmu animowanego. Szybko zyskała sympatię widzów, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych fikcyjnych zwierząt i zarazem symbolem wytwórni Walta Disneya. Miki znany jest także z komiksów, gier komputerowych, gadżetów i licznych zabawek. Przybrał także postać przytulanki, której postanowiliśmy poświęcić niniejszy artykuł.

Interaktywna Myszka Miki

Zanim wizjonerzy stworzyli Myszkę Miki, jaką znamy w jej dzisiejszej postaci, pojawiło się wiele innych pomysłów. Co ciekawe, początkowo główną postacią studia był królik Oswald. Patrząc na niego, widzimy duże podobieństwo między nim a Mikim. Gdyby nie dłuższe – jak przystało na królika – uszy, wtedy można by go uznać za myszkę. Sympatyczny zwierzak jednak nie zrobił kariery, nie zdążył, bo Disney stracił do niego prawa. W związku z tym założyciel studia oraz jego współpracownicy zaczęli obmyślać plan zastąpienia go inną postacią. Pojawiło się kilka pomysłów, między innymi krówka Klarabella i konik Horacy. Czegoś im brakowało, choć postaci te też zagościły w uniwersum Disneya. W każdym razie następcą królika została Myszka Miki. Pierwszym filmem, w jakim wystąpiła, był Parowóz Willie. Na początku swego życia Miki słynął jako sympatyczny urwis, z czasem stał się poczciwem o gołębim sercu. Miki miał najpierw nosić imię Mortimer, jednak nie przypadło ono żonie Disneya do gustu. Zostało tak czy inaczej wykorzystane, bo zostało nadane największemu przeciwnikowi Mikiego.

 

 

Sympatycznej myszce towarzyszy bogate grono przyjaciół. Nierozłącznym jej kompanem jest żółty psiak Pluto. Inny pies, Goofy, to najserdeczniejszy druh Mikiego. Dobrym przyjacielem myszki jest także najsłynniejszy kaczor – Donald. Swoim miłym usposobieniem bohater zyskał też przychylność w oczach myszki Minnie, która jest jego narzeczoną. Miki to także ulubieniec dzieci – zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Kolejne już pokolenie dzieci śledzi perypetie myszki i pozostałych bohaterów. Dziecko podpatruje Mikiego, jak sobie radzi w różnych sytuacjach, aby się nim inspirować. Jeżeli nasz smyk jest mały, wtedy chętnie przytuli swojego bohatera pod postacią maskotki.

Interaktywna myszka będzie towarzyszyły naszej pociesze w pierwszych latach życia. Każdy maluszek chce mieć obok siebie nieodstępnego kompana. Pierwszym przyjacielem dziecka jest przytulanka. Jeśli sięgniemy pamięcią do czasów dzieciństwa, wspomnimy o misiu, laleczce bądź innej zabawce, bez której nie wyobrażaliśmy sobie wyprawy się do krainy snów. Takim druhem dla naszych pociech będzie maskotka przyjmująca postać powszechnie lubianej Myszki Miki. Szkrab, mając ją u swego boku, zaśnie bez problemu, do snu ukołysze go maskotka stworzona z miękkiego materiału. Ma ona sympatyczną buzię z charakterystycznymi uszami i odziana jest w kolorowe śpioszki. Co ciekawe, służy nie tylko do przytulania, lecz dodatkowo uczy maluszka wielu przydatnych rzeczy. Zna szereg piosenek. Po wciśnięciu jednego z pięciu guzików Miki zaśpiewa wesołą pioseneczkę w języku angielskim. W szerokim repertuarze ma takie, które przekazują nader cenną wiedzę o literach, cyfrach, kształtach i kolorach. Trudno wyobrazić sobie przyjemniejszą metodę pokonywania pierwszych szczebli edukacji!

Sprawdź także