Witajcie na blogu Królestwa Dzieci!

lego księgarnia

LEGO® Księgarnia

Z klocków LEGO® można skonstruować niemal wszystko. Dzieci więc budują skomplikowane fortyfikacje, komisariaty, remizy czy bazę wypadową korsarzy. Nieraz postanawiają łączyć ze sobą obiekty z różnych zestawów, aby wznieść całą miejską ulicę. A na niej nie może zabraknąć księgarni, do której każdy może wstąpić w drodze do domu, by wybrać dla siebie lub kogoś bliskiego frapującą książkę. Gdzie znajdziemy ten sklep z książkami? Mieści się on obok wysoko wyrośniętej brzozy przy jednej z głównych ulic malowniczego i zabytkowego miasteczka. Udajmy się więc tam!

Wśród licznych serii klocków jest także taka przeznaczona dla nieco starszych odbiorców – LEGO® Creator Expert. Posługując się jej zestawami, zbudujemy przeróżne rzeczy. Wszystkie cechować się będą dużym autentyzmem – odwzorowują bowiem i świetnie naśladują rzeczywistość. Są zatem także dobrą propozycją dla tych z nas, którzy pasjonują się modelarstwem i mają w sobie zamiłowanie do kolekcjonerstwa. Z pewnością także wielu dorosłych z satysfakcją odtworzy w miniaturze bardziej czy też mniej znajome obiekty architektoniczne czy nawet byty organiczne, na przykład drzewko bonsai. Między tymi produktami są budynki modułowe (modular buildings). Mogą stanowić odrębne, niezależne konstrukcje, ale zarazem jesteśmy w stanie łatwo je połączyć i stworzyć z nich imponujące ciągi ulic. Ich ozdobą będzie między innymi księgarnia. Na jej froncie przywita nas szyld: “Birch book”. W luźnym tłumaczeniu mielibyśmy tutaj “Księgarnię pod brzozą”. I rzeczywiście tuż obok niej ujrzymy właśnie taki rodzaj drzewa. Charakteryzuje się białą korą, dlatego z łatwością zidentyfikują ją także ci, którzy nie znają się specjalnie na roślinach. Jej liście mają już złotawopomarańczowy odcień – czyli to znak, że zaczęła się tu jesień.

Obiekt składa się z dwóch przylegających do siebie budynków. Większy to właśnie księgarnia, z którą jedną ścianę współdzieli kamienica mieszkalna. Oba prezentują się okazale. Są to stylowe budynki, jakich dziś się już nie konstruuje, pochodzą bowiem sprzed wielu lat. Reprezentują architekturę wiktoriańską – na uwagę zasługują choćby dekoracyjne portale. Obiekt składa się z 2504 elementów. Połączymy je postępując zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji. Spędzimy na tym wiele owocnych i rozwijających godzin. W efekcie wkrótce ujrzymy całej krasie księgarnię “Birch book”. Następnie albo wymyślimy historie odwiedzających ją klientów (mając do dyspozycji 5 minifigurek), albo też zadowolimy się samym widokiem tej architektonicznej perełki.

Sklep z książkami składa się z trzech kondygnacji. Na parterze mieści się wystawa okienna. W niej to księgarz wystawia nowości, które zaciekawiają przechodniów tytułem lub oryginalną okładką. Niektórzy zatrzymują się na dłużej, po czym wchodzą do uroczo wystrojonej księgarenki. Spotykają w niej kasjera, który sprawuje pieczę nad regałami z dziełami literackimi. Piętro wyżej mieści się czytelnia, w której można w spokoju przewertować interesujące utwory. Z kolej gdyby któraś okazała się nieco nużąca czy nawet usypiająca, na samej górze odnajdziemy zacienioną sypialnię.

Sprawdź nasze produkty

Sprawdź także
Share on twitter
Share on pinterest
Share on facebook