LEGO® Harry Potter Hedwiga

Harry Potter, jak przystało na czarodzieja, z marszu oczarował miliony dzieci i wielu dorosłych. Najpierw pojawił się jako bohater literacki. Następnie poświęcony mu cykl książkowy przeniesiono na duży ekran. Fani serii o adepcie magii polubili także inne postaci, które w nim występują. Niemal każdemu przypadł do gustu olbrzymi Hagrid z sercem na dłoni; znaczną sympatię u dzieci zaskarbiła sobie także sobie sowa śnieżna, czy właściwie puchacz śnieżny Hedwiga. Zawita w progi dziecięcego pokoju za sprawą nowego zestawu z serii klocków LEGO® Harry Potter: Hedwiga.

LEGO Harry Potter Hedwiga 75979

Zanim Harry zaprzyjaźnił się z Ronem i Hermioną, najbliższym mu stworzeniem była właśnie ona – Hedwiga. Otrzymał ją jako podarunek urodzinowy od Hagrida. Gdy spędzał wakacje w domu swoich krewnych, nieprzyjaznych Dursleyów, nie miał w pobliżu nikogo bliskiego. Pocieszeniem była mu serdeczna sowa, która doskonale go rozumiała. Była bardzo pojętna jak na puchacza śnieżnego i wyróżniała się na tle innych ptaków mądrością i urodą. Odznaczała się śnieżystymi piórami, małymi czarnymi pręgami na upierzeniu i bursztynowymi oczami. Co ciekawe, wcielały się w nią przeważnie puchacze płci męskiej. Charakteryzują się one mniej prążkowaną białą szatą i poza tym są mniejsze od swoich partnerek, łatwiej więc się z nimi współpracowało młodym aktorom. Hedwiga przedstawiona jest jako zwierzę nocne, podczas gdy puchacze śnieżne polują także w dzień; aktywne są o bardzo różnych porach dnia – co zależne jest od okoliczności, na przykład dostępności pokarmu. Ptaki te głównie polują na lemingi oraz inne gryzonie. 

 

 

Głównym zadaniem Hedwigi było przynoszenie korespondencji. Ale gdy tylko Harry potrzebował jej pomocy, służyła mu ją. Była mu wierna przez cały cykl książkowy i filmowy. Zginęła w ostatnim tomie powieści, ponosząc chwalebną śmierć na polu bitwy. Był to bój powietrzny, w której wziął udział opiekun sowy oraz sześciu jego sobowtórów. W ważnym momencie została uderzona zaklęciem wymierzonym w Pottera. 

Niemniej dzielna Hedwiga pozostała w pamięci dzieci. Obecna jest z nimi także pod postacią atrakcyjnej zabawki.

 

 

Za sprawą klocków LEGO® nasze pociechy mogą odtworzyć znaczną część uniwersum Harry’ego Pottera, w czym pomocne są też ogromne pokłady wyobraźni. Dziecko nie tylko zrekonstruuje przygody, jakie śledziło podczas lektury książki lub seansu filmowego, ale stworzy całkiem nowe historie, o których z chęcią nam opowie. Chętnie wówczas sięgnie po nowy zestaw z serii LEGO® Harry Potter. Wspierając się instrukcją, zbuduje z 360 elementów okazałą sowę śnieżną. Od razu poznamy, że to Hedwiga, o czym zaświadczą jej bielutkie pióra oraz bursztynowe (przypominające kamienie szlachetne) oczka. Zobaczymy, że trzyma w mocnych szponach przesyłkę adresowaną do swojego pana. Czyżby to była jakaś pocztówka z wakacji przesłana przez rudowłosego Rona?

Postać sówki ma wbudowany mechanizm, gdy się go wprowadzi w ruch, stworzenie zatrzepocze skrzydłami – zupełnie niczym prawdziwy puchacz śnieżny fruwający nad ośnieżoną tundrą.

Sprawdź także