LEGO® Duplo zwierzęta

W niemowlęciu rozwijają się wszystkie zmysły. W kolejnym okresie życia, jako małe dziecko, zaczyna ono z nich coraz śmielej korzystać. I bardzo dobrze, służą mu przecież do tego, by poznawać świat w jego różnorodnych przejawach. Maluszka przyciągają rozmaite odgłosy, kolory i kształty. Interesuje się wszystkim, co jest dla niego nowe i włącza to do repertuaru znajomych zjawisk. Nic zatem dziwnego, że swą uwagę kieruje też w dużej mierze w stronę zwierząt – zarówno dzikich, jak i hodowlanych (np. spotykanych w ogrodach zoologicznych). Chętnie widuje je na łonie przyrody. Z nie mniejszą frajdą bawi się zabawkami, które ukształtowane są na podobieństwo przeróżnych stworzeń. Wiele z nich znajdzie w zestawach klocków LEGO® Duplo skierowanych do najmłodszych konstruktorów.

LEGO® Duplo: zwierzęta hodowlane

Smyk zaczyna się zaznajamiać ze zwierzętami podczas spotkań z udomowionymi istotami. Zapewne widział już prawdziwego kotka czy pieska – jeżeli nie we własnym domu, to na przykład u krewnych, koleżanek czy kolegów. Te kontakty ze zwierzętami zapewne zaciekawiły malucha. Chciałby też przygarnąć te interesujące istoty. Jest to możliwe za sprawą klocków, wśród których znajdują się figurki zwierzątek. Występują między innymi zwierzęta domowe i hodowlane. Nasza pociecha zaopiekuje się wieloma z nich. Dowie się także, że każde ma nieco inne potrzeby, zatem wymaga specjalnej opieki i odpowiedniego pożywienia. W jednym zestawie znajdzie aż cztery stworzonka domowe. Są to trzy ssaki i jeden ptak: zatem pies, kot, królik i ptaszek. Wesoły kundelek wciąż dokazuje i chce, by dziecko się z nim bawiło. Lubi chodzić na długie spacery i aportować w parku latający talerz. Z kolei kotek ceni sobie wygodę i raczej nie lubi szybko biegać, zamiast tego często drzemie, a gdy się przebudzi, liże swoje łapki, nieraz łasi się o pokarm lub prosi słodkim miauczeniem, aby je ktoś uczesał szczotką – wtedy mruczy z zadowolenia. Jest też brązowy króliczek o nieposkromionym apetycie, a jego ulubiony pokarm stanowi oczywiście świeża marchewka.  Bawiąc się zaś innym zestawem, przekona się, jak piękne są istoty hodowlane, a wśród nich rezolutna kurka, łakome cielątko czy sympatyczne prosię, które tapla się w błocie, bo przynosi mu ono orzeźwienie. 

 

 

LEGO® Duplo: zwierzęta świata

Dziecko uda się przy pomocy klocków LEGO® Duplo i własnej wyobraźni w dalsze rejony, by poznać zwierzęta świata. Zacznie od nieodległego lasu, który porasta tereny położone blisko domu. Zestaw Zwierzęta świata mieści w sobie cały zwierzyniec z wielu zakątków globu. Nie brakuje w nim również tych, które znamy z leśnych spacerów. Maluszek oswoi się więc z sarenką o łagodnych oczach, czujnym zającem i zwinną wiewiórką.

 

 

Jak się okaże, nie trzeba wcale jechać na koniec świata, by przyjrzeć się, jak żyją i wyglądają dzikie zwierzęta. Następnie dziecko, chcąc poznać jeszcze więcej stworzeń, uda się w podróż kajakiem z dwiema figurkami (ojcem i synem). Najpierw dotrą do azjatyckiej dżungli w chińskim Czeng, w którym to znajduje się sanktuarium dla pand, czyli miejsce, w którym nic im nie zagraża. Potem zgrana drużyna dotrze na afrykańską sawannę, aby z pewnej odległości przyjrzeć się żyrafom, które spacerują obok pary lwów. Warto także popłynąć bardziej na południe, gdzie w oceanicznych wodach żyją pingwiny i wieloryby.

Bogactwo zwierząt występuje także pod wodą. Maluszek uda się w toń oceanu w towarzystwie nurka, by poznać zachowania ryb błazenków i wieloryba. Kto wie, może ugości ich tam syrenka Ariel, żółto-niebieski Florek i fascynujące rozgwiazdy?

 

Swoją drogą, ciekawe, po co Arielce pod wodą szczotka do włosów… Chyba dla fasonu.

 

Maluch jest z pewnością miłośnikiem kolei, a szczególnie upodobał sobie zabytkowe parowozy. Zatem niech śmiało wsiada do pociągu jako motorniczy, by zawieźć serdeczny zwierzyniec – składający się z żyrafy, misia pandy, tygryska i słoniątka (to dlatego ciuchcia jedzie nieco wolniej!) – na daleką wyprawę. Przy czym najpierw złoży te stworzenia z kilku większych klocków, kształtując swoją zręczność. Gdy wspólnie wyruszą w podróż po kres horyzontu, ciekawska żyrafka będzie co rusz obracała głowę na elastycznej szyi, by nacieszyć się tysiącem mijanych krajobrazów i nie uronić ani jednego widoku!

Sprawdź także