Lalki z włosami

lalki z włosami

Dzieci czerpią wzorce od rodziców i inspirują się otaczającą je rzeczywistością. Chłopcy więc wyobrażają sobie, że jeżdżą samochodem, a dziewczynki często kierują swą uwagę w stronę świata mody. Zaczynają przejawiać tę ciekawość bardzo wcześnie, nieraz równolegle z nauką chodzenia. Naturalny zmysł piękna, występujący u dzieci, umożliwia stosunkowo wcześnie tworzyć pierwsze stylizacje. Najpierw próbują swoich umiejętności na ulubionych lalkach. Niektóre z zabawek mają tak bujne czupryny, że wyglądają jak prawdziwe. 

Na rynku znajdziemy kilka interesujących propozycji dla młodych stylistek fryzur. Później, gdy nabiorą wprawy, zaczną z godną pozazdroszczenia wprawą czesać swoje koleżanki lub nawet starsze rodzeństwo!

Lalki z włosami do czesania

Miniprzegląd propozycji zapoczątkujemy ciągle najpopularniejszą lalką – czyli Barbie. Jest z nami od dziesięcioleci, ale wciąż pozostaje aktywna i nie dajemy jej więcej niż dwadzieścia kilka lat. Trzyma się bardzo krzepko, bo jest aktywna i rzadko kiedy próżnuje. Odwiedza rozmaite krainy. Nieraz jeździ specjalnym kamperem, którym podróżują także jej siostry i przyjaciółki, a innym znów razem woli pokonywać drogę jedynie w towarzystwie swojej pięknej klaczy. Barbie znana jest także ze swoich licznych stylizacji. Właściwie wciąż zmienia swój styl, na co ma także wpływ uczesanie – nieraz bardziej eleganckie, jak gdyby na proszoną kolację, to znów lalka stawia na wygodę i wybiera proste upięcie, które nadaje się na przykład do jazdy konnej.

 

 

Mattel oferuje zestaw specjalnie stworzony dla młodych entuzjastek rozmaitych fryzów, proponując im lalkę z włosami do kolorowania. Dziewczynka połączy farbki z wodą i przy pomocy uzyskanej mikstury nada czuprynie Barbie kolory. Będą bardziej stonowane i pastelowe, bądź mniej i zachwycą swoimi żywymi, intensywnymi barwami. Włosy staną się wielobarwne, każde pasemko będzie inne, dzięki czemu kosmyki zaczną się mienić niczym tęcza! Na tym cała zabawa się nie skończy. Młoda stylistka znajdzie w zestawie szereg akcesoriów służących do układania włosów. Zrobi więc użytek z opasek, spinek i szczotki do włosów, którą uczesze swoją cierpliwą klientkę.

Podobne walory przedstawia sobą zestaw z lalką Amaye Raine. Także i ta laleczka uwielbia tęczowe fryzury, zatem najpierw ubarwi się jej czuprynkę przy pomocy specjalnych preparatów, a następnie ułoży ją tak, że zacznie przypominać morskie fale lub przybierze formę warkoczyków. Pomocne będą wsuwki (jest ich pięć) i cztery kremy koloryzujące.  

 

 

Dziecko może też przejąć pieczę nad dobrze już wyposażonym salonem urody. To specjalne miejsce, do którego zaglądają laleczki LOL. Jedna z nich jest prawdziwą gwiazdą i świetnie czuje się, gdy wokół niej błyskają flesze. Mała znawczyni mody okiełzna bujną czuprynę gwiazdki, a następnie przygotuje zestaw ubrań. Tak wystrojona laleczka obudzi podziw nawet u najbardziej surowych krytyków mody. Jeżeli dziewczynka będzie niesyta wyzwań, wówczas polecamy dla niej lalki z serii Hairgoals – ich fryzury dają wielkie pole do stylizacyjnych eksperymentów!

Sprawdź także