Interaktywny jednorożec

interaktywny jednorożec

Jedną z ulubionych rozrywek dzieci jest wypatrywanie zwierząt w lasach, parkach bądź w ogrodach zoologicznych. Z zainteresowaniem też oglądają programy przyrodnicze i śledzą w bajkach przygody bohaterów, którzy są różnorodnymi zwierzątkami. Nasze pociechy siłą wyobraźni zasiedlają swój świat również fantastycznymi stworzeniami. Chłopcy śnią o potężnych smokach, natomiast w snach i zabawach dziewczynek pojawiają się syrenki czy jednorożce. Wydaje się, że szczególnie te ostatnie istoty zaskarbiły sobie ich sympatię. Stąd też nie dziwimy się, że wiele zabawek nawiązuje do tych mitycznych stworzeń. Dziś przedstawimy jedną z propozycji – interaktywnego jednorożca.

Jednorożec: symbolika

Zanim jednak przejdziemy do samego produktu, zatrzymajmy się na chwilę na jednorożcu jako symbolu kulturowym. Stworzenie to jest obecne od wieków w rozmaitych mitach, legendach i podaniach. Na wzmianki o nim natrafiamy także w Biblii – przynajmniej w niektórych tłumaczeniach. Wiele pozytywnych cech łączono z tym legendarnym zwierzęciem w średniowieczu oraz renesansie. Było ono najczęściej przedstawiane jako nieskazitelnie białe i obdarzone pojedynczym rogiem – wierzono, że ma moc uzdrawiania – i lwim ogonem. Można by odnieść wrażenie, że jednorożec przybył wprost z nieba! 

Już wtedy utożsamiany był z czystością duchową. W tym aspekcie przypominają więc dzieci. One również są niewinne i znajdują się jak gdyby poza światem dorosłych, w którym często nie ma miejsca na dziecięcą prostotę serca. Zrozumiałe jest więc, dlaczego nasze pociechy tak lubią słuchać opowieści o jednorożcach oraz wymyślać zabawy z tymi stworzeniami w rolach głównych. Podobieństwo sprawia, że czują się dobrze w ich otoczeniu. Działa to w obie strony – bo jednorożce lgną do dzieci. Odwiedzają je w marzeniach sennych, dzieląc się z nimi czarodziejskimi historiami. Jako odważne istoty – stoją na straży dziecięcego świata, aby maluchy jak najdłużej zachowały wiarę w cudowności.

Jednorożec chrupaczek

https://www.krolestwodzieci.pl/zabawki-interaktywne-i-robozabawki/20485-cobi-chrupaczki-jednorozec-zwierzatko-interaktywne-51691.html

Role mogą się też odwrócić. I to dziewczynka roztoczy troskliwą opiekę nad maleńkim jednorożcem. Umożliwia to interaktywna zabawka oferowana przez polskiego producenta Cobi. W ofercie ma między innymi zwierzątko przypominające to legendarne stworzenie. Przybrało postać słodkiego niemowlęcia, który uwielbia chrupać smakołyki – dlatego też nazywamy je chrupaczkiem. Ma pieluszki, bujną – jak przystało na jednorożca – grzywę oraz maleńki rożek. Spogląda na nas czystymi błękitnymi oczami. To niewinne spojrzenie z marszu zyskuje naszą sympatię. Zachowuje się jak gdyby było żywym stworzeniem. Gdy jest głodne, dziewczynka z przyjemnością je nakarmi. Wówczas jej uszu dobiegną zabawne odgłosy chrupania (repertuar tych dźwięków jest bardzo bogaty). Kiedy jednorożec już się posili, chętnie przystąpi do zabawy. A kiedy dziewczynka nim lekko potrząśnie, magiczna istota wybuchnie serdecznym śmiechem!

Sprawdź także