Zabawki na balkon

zabawki na balkon

Lato to czas, kiedy warto być na dworze, żeby złapać nieco promieni słonecznych i oddychać świeżym powietrzem. Z dobrych warunków pogodowych korzystają też nasze pociechy, które spędzają poza domem wiele godzin. A kiedy do niego wracają, wtedy chętnie udają się na balkon, gdzie również się bawią. Jakich używają wówczas zabawek? 

Zabawki na balkon dla dzieci

Dla wielu z nas balkon stanowi jakby namiastkę ogrodu. Pielęgnujemy na nim kwiaty. Nieraz jest ich tyle, że rzeczywiście można odnieść wrażenie, że jesteśmy w jakimś bujnym ogrodzie. W cieplejsze dni – kiedy nie możemy sobie pozwolić na dalszy wypad – zadowalamy się przesiadywaniem na balkonie. Wtedy czytamy książkę lub po prostu odpoczywamy. Z jego powierzchni korzystają również nasze latorośle. W co się wówczas bawią? Pomysłów z pewnością im nie brakuje, w końcu dzieci słyną z kreatywności i wciąż nas zadziwiają. Często same wymyślają sobie bardzo ciekawe zabawy. Korzystają wtedy z rozmaitych wyrobów. Tak właściwie większość z tych, które mają w domu, sprawdzają się także na balkonie. Drobniejsze elementy mogą wprawdzie wypaść na zewnątrz, ale jeśli zabezpieczy się balustradę, wtedy nie powinno być z tym problemu. Dziecko zatem może się bawić różnego rodzaju klockami, na przykład Playmobil czy LEGO®. Przygody ludzików – obieżyświatów lub innych śmiałków – na świeżym powietrzu, w promieniach słońca staną się jeszcze bardziej niezwykłe. Smyk odegra też historie przy pomocy laleczek, choćby Rainbow High. Chłopcy zamiast lalek chętnie wyjdą na balkon z rozmaitymi figurkami. Mogą to być, przykładowo, zabawki przedstawiające dzikie czy też domowe zwierzątka. A niewykluczone, że przestrzeń balkonowa stanie się jurajską enklawą dinozaurów!

 

 

Szkrab na balkonie stoczy wiele interesujących rozgrywek za sprawą gier planszowych. Będzie rywalizował z rodzeństwem, rówieśnikami lub rodzicami. Poza tym możemy sprawić naszej pociesze też produkty, które ustawilibyśmy dla niej w ogrodzie – gdybyśmy tylko nim dysponowali. Balkon jest między innymi odpowiednim miejscem dla stolika wodnego. Podłogę – jeśli się zmoczy – bez problemu można wytrzeć szmatką. Podczas zabawy dziecko pozna głębiej właściwości wody. Przy pomocy różnych akcesoriów i dodatków przeprowadzi proste, choć bardzo satysfakcjonujące eksperymenty. Inną propozycją, która sprawdzi się równie dobrze na balkonie jak w przydomowym ogródku, jest piaskownica. Oczywiście nie powinna być zbyt wielka. 

Jak widać niewiele potrzeba, aby balkon przeistoczył się w atrakcyjne dla naszej pociechy miejsce!

 

Sprawdź także