LEGO® pojazdy

Dzięki klockom dziecko tworzy wyobrażone światy, w których osadza barwne przygody. Inspiruje się przy tym otaczającą rzeczywistością, I przeobraża ją według swoich pomysłów. Gdy jest już nieco starsze sięga po bardziej wymagające zestawy – żeby rekonstruować pojazdy. Takie możliwości dają serie LEGO® Technic oraz LEGO® Creator Expert. Przybliżmy więc niektóre z propozycji!

LEGO®: pojazd na licencjach prawdziwych marek z Serii Technic i Creator Expert

Budując rzeczy z klocków, dziecko często przebywa w świecie fantazji. Odwiedza krainy z bajek, opowieści, mitów i legend. Z czasem wyrasta z tych fascynacji i kieruje zainteresowanie w stronę realniejszych przedmiotów. Interesując się motoryzacją, przygląda się mijanym samochodom, ogląda wyścigi lub też podziwia maszyny obserwowane w filmie bądź grze komputerowej. Bardziej zaawansowane zestawy klocków dają możliwość zbudowania ciekawych pojazdów. Produkty te często powstają w oparciu o licencję, przy niemałej współpracy specjalistów (pracujących dla danych marek). Dzięki temu odtwarzane samochody oraz inne środki lokomocji wyglądają bardzo realistycznie. Co zrozumiałe, składają się z wielu (nawet kilkuset) elementów. 

Zestawy z tych serii ucieszą zarówno starsze dzieci, jak i dorosłych pasjonatów czterech kółek. Obydwie grupy wiekowe powinny docenić możliwości, jakie w sobie zawierają i dbałość o ich wierność pierwowzorom.

Sprawdź nasze produkty

LEGO® Technic: samochody

Budując legendarne już auto Bugatti Chiron, skrupulatnie montuje się wieloczęściowy silnik. Mamy zatem przeświadczenie, że wykonujemy wierny model danego pojazdu (włącznie z takimi szczegółami jak tłoki silnika czy kolor felg). 

Jedne maszyny występują na drogach, choć dość rzadko, inne znamy raczej z produkcji kinowych. Do pierwszych zaliczymy wspomniany już supersamochód oraz równie prędki model Lamborghini Sion, utrzymany w limonkowej kolorystyce. Świetnie się prezentuje także auto wyścigowe znane fanom programu motoryzacyjnego Top Gear (poprowadzisz go także zdalnie dzięki specjalnej aplikacji!). To nim rubieżami podróżował tyle tajemniczy, ile utalentowany Stig. W ofercie znajdzie się też maszyny nieco innego typu. Na przykład betoniarkę, która samymi rozmiarami budzi podziw. Okazale prezentuje się też wozidło przegubowe Volvo 6×6Natomiast z hitowego cyklu Szybcy i Wściekli do świata klocków przeniesiono Dodge’a Chargera. W filmie wykonywał niesamowite akrobacje. Ale w pokoju, jako jego ozdoba, spełni równie ważne funkcje.

LEGO® Creator Expert 2020

Nie mniejsze wymagania stawiają przed sobą zestawy z serii LEGO® Creator Expert, lecz ich złożenie przynosi równie wiele radości i przede wszystkim – satysfakcji. Złożenie jednego modelu to właściwie wielogodzinna, pełna koncentracji praca. Istotne jest przy tym uczenie się, jak pokonywać trudności i utrzymywać przez długi czas skupioną uwagę. Umiejętności te z pewnością przydadzą się w życiu. W nagrodę dodatkowo otrzymujemy wiernie odwzorowany model pięknego pojazdu. 

Budowanie ich wciąga, podobnie jak modelarstwo, z którym zresztą zabawa ta ma wiele wspólnego.  Dobrze więc, że możemy stworzyć wiele różnych modeli. Może to być zgrabny i dość swojski Fiat 500, bardziej elitarny Ford Mustang lub auto chyba z najwyższej możliwej półki – Aston Martin DB5. Należał on w pierwszych częściach filmów z Jamesem Bondem do tytułowego bohatera. A człowiek będący w tajnej służbie Jej Królewskiej Mości nie mógł się poruszać byle czym. Potrzebował sprawdzonej maszyny, by wykonywać iście kaskaderskie ewolucje!

Żeby było ciekawiej, po odtworzeniu danego modelu zabawa się nie kończy. Możemy go przecież zdekonstruować i stworzyć jedną z jego wariacji!

Sprawdź także