Kategorie

Lista produktów producenta: Mattel


Mattel to bez wątpienia jedna z bardziej rozpoznawalnych firm z branży zabawek dla dzieci. Wymienia się ją jednym tchem obok takich potentatów jak Lego® czy Hasbro. Podobnie jak one – także cieszy się renomą ogólnoświatową. Zanim jednak to tego doszło, jej twórcy musieli wykazać się inwencją i biznesową przebiegłością. A wszystko zaczęło się ponad 70 lat temu, w roku 1945. Wówczas dwóch wizjonerów, Harold Matson i Elliot Handler, stworzyli firmę Mattel. Nazwa ta jest zbitką wyrazową utworzoną z pierwszych liter nazwiska Harolda oraz imienia Handlera. Początkowo przedsiębiorstwo wytwarzało głównie mebelki przeznaczone do domków dla lalek.


Po niedługim czasie pierwszy z partnerów z powodów zdrowotnych wycofał się z biznesu. Przy czym drugi nie pozostał sam, na długie lata prezesem firmy została jego żona Ruth Mosko Handler (co ciekawe, jej rodzice byli polskimi Żydami). I to właśnie ona, inspirując się zabawą córki, wymyśliła lalkę Barbie. Zabawka ta do dziś cieszy się ogromną popularnością – a wśród licznych zestawów największym hitem jest kamper Barbie. Oczywiście to głównie dziewczynki lubią się nią bawić. W międzyczasie, w 1960 roku, na rynku pojawił się kolejny hit Mattela – gadająca lalka Chatty Cathy. Jako pierwsza laleczka, która mówiła do dzieci, otworzyła nowy rozdział w historii zabawek i zapoczątkowała całkiem nowy trend.


Ale Mattel produkuje zabawki także dla chłopców. Przykładem jest choćby seria Hot Wheels, czyli samochody i tory wyścigowe.


Natomiast zarówno chłopcy jak i dziewczynki zasiądą do Scrabble, gry planszowej, dzięki której dzieci (a także dorośli!) poznają nowe słówka i wzbogacają słownictwo. 

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 334 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 334 elementów