GRY ZRĘCZNOŚCIOWE

Gry zręcznościowe, które rozwijają

Dziecko już od najmłodszych lat nabywa wiele ważnych umiejętności. Ważne, aby maluch rozwijał się harmonijnie. Zwłaszcza w pierwszych latach nauka jest ściśle związana z wesołą zabawą. Dlatego też na rynku istnieje wiele zabawek, które uprzyjemniają malcom przejście przez te etapy życia.

Gry zręcznościowe kształtują w dziecku sprawność motoryczną, w tym także koordynację ruchową. Smyk poznaje też zależności, jakie występują między poszczególnymi częściami ciała. Dowiaduje się, jak ważne jest to – aby ze sobą “współpracowały”. Wiele gier angażuje zarówno zmysł wzroku jak i ruchu, oko więc współdziała z dłonią. Można by powiedzieć, że “idą ręka w rękę”...

Liczy się także występujący w grach zręcznościowych element rywalizacji. Dzieci lubią ze sobą konkurować i podejmować coraz to nowe wyzwania. I nie chodzi nawet o to, by tylko zwyciężać – ważna jest zabawa i doskonalenie się!

Propozycje gier zręcznościowych

Proponujemy różne zestawy. Formują one w dzieciach konkretne zdolności. Dzięki Pająkowi Gubinodze poprawią refleks i siłę koncentracji. Skupienie oraz szybkość reakcji odgrywają kluczową rolę w grze Elektroniczne Państwa-Miasta. Ale ma ona także spory walor edukacyjny. Dzieci – i nie tylko! – poznają nazwy państw i miast. Z czasem coraz więcej zapamiętują.

Nie zapominajmy o zestawie La Cucaracha. Na czym polega gra? Trzeba pochwycić karalucha pięć razy. Tutaj potrzebujemy sprawności. Lecz nie tylko – potrzeba też trochę sprytu, żeby przechytrzyć te małe, a jakże przebiegłe stworzenia!

Dla harmonijnego rozwoju dziecka dobrze zwrócić uwagę na pozostałe gry planszowe. Są wśród nich takie, które rozwijają w dzieciach zdolności strategiczne (gry strategiczne), zmysł logiczny (gry logiczne) lub je edukują (gry edukacyjne).

 

GRY ZRĘCZNOŚCIOWE Jest 62 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 62 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 62 elementów