Kategorie

Lista produktów producenta: Clementoni


Clementoni to włoska marka specjalizująca się w tworzeniu zabawek, które nie tylko bawią, ale także i uczą. Aby poznać jej początki, należy cofnąć się o ponad 50 lat! Tak, bo właśnie w 1963 roku wizjoner Mario Clementoni zarejestrował swoją firmę. Jeszcze w tym samym roku do rąk dzieci trafiła pierwsza zabawka, a była to “Loteryjka piosenek”. Gra zyskała z marszu uznanie wśród małych Włochów oraz ich rodziców, w końcu nacja ta słynie jako naród rozkochany w pieśni. Niedługo później, bo w 1967 roku, na rynku pojawiła się zabawka edukacyjna o interaktywnych walorach. Była to lubiana i nowatorska propozycja. Warto tu wspomnieć, że to właśnie “uczące zabawki” stanowią sztandarowe produkty w ofercie.


Założyciel firmy przez swoje długie życie lubił powtarzać, że “pomysły zmieniają świat”. W przypadku jego przedsiębiorstwa słowa te rzeczywiście się sprawdziły. Od jej powstania do dziś dewiza firmy brzmi – “dorastanie to wspaniała zabawa”. Dobrze się to uzupełnia z poglądami pana Clementoniego, który uważał, że “zabawa to poważna sprawa. Nigdy nie powinniśmy przestawać się bawić, szczególnie gdy stajemy się dorośli”.


Clementoni zatrudnia naukowców i projektantów, którzy z równie dużym zaangażowaniem podchodzą do każdego zadania. Wiedzą przecież, jak dużą rolę w rozwoju dziecka odgrywają zabawa i zabawki. Dzięki bodźcom, jakie dostarczają maluchom (niemowlętom oraz smykom do 12 roku życia), dzieci ćwiczą logiczne myślenie oraz uczą się wnikliwej obserwacji. Dźwięki angażują i rozwijają słuch, barwy wzrok, a faktura produktów – zmysł dotyku. 

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 121 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 121 elementów