Lubimy rywalizować z innymi, oczywiście nie liczy się wyłącznie to, aby wygrywać. Głównie chodzi o dobrą zabawę oraz sprawdzenie swoich sił. Dlatego też tak chętnie wybierane są gry planszowe. Wśród nich na wyróżnienie zasługują gry strategiczne. Nie tylko musisz przeprowadzać jak najlepsze ruchy, ale i przewidzieć posunięcia rywala.
Zalety gier strategicznych dla dzieci
W zabawie liczy się to, by czerpać z niej jak najwięcej radości. Ale poza tym istotne jest, aby rozrywka pomogła nam doskonalić się w różnych dziedzinach. Gry strategiczne rozwijają w nas wiele przydatnych umiejętności. Im więcej mamy za sobą rozegranych partii, tym rośnie nasza zdolność koncentracji. Nabieramy także cierpliwości, jeśli chcemy wygrać, gry strategiczne wymagają od nas skupienia.
Dowiadujemy się też, jak ważne jest planowanie poszczególnych ruchów. Każdy niesie ze sobą jakieś konsekwencje. Uczymy się przewidywać i wykorzystać każdą okazję, by zyskać przewagę nad przeciwnikiem… Z biegiem czasu coraz szybciej podejmujemy decyzje.
I nawet jeśli nie zawsze wygramy, każda rozgrywka przynosi nam korzyści. A porażki można śmiało przekuć w przyszłe zwycięstwa!
Szeroka oferta gier
Warto by w gry strategiczne grał każdy, więc nie tylko dzieci, ale i dorośli. Wygrana malca z rodzicem przyniesie mu wiele radości i zmotywuje do dalszych postępów.
Mamy liczne propozycje. W wielu grach strategicznych budujemy z namysłem swoje imperium. Kto stworzy większą potęgę, ten zwycięży. Cofamy się w przeszłość i poznajemy starożytne cywilizacje za sprawą zestawu 7 cudów. A jeśli wolimy wybiec w przyszłość, idealnym rozwiązaniem jest Terraformacja Marsa. W grze tej zasiedlimy Czerwoną Planetę!
Są również gry, w których oprócz strategii, zmysłu taktycznego liczy się szczęście. Dotyczy to popularnego od lat Monopoly. – A znacznie dłuższą historią mają nieśmiertelne szachy!
Oferta gier planszowych jest znacznie bogatsza. Warto zapoznać się z tymi, które rozwijają w dzieciach sprawność ruchową (gry zręcznościowe), zmysł logiczny (gry logiczne) lub je edukują (gry edukacyjne).