Kategorie

Lista produktów producenta: Ravensburger


Ravensburger znany jest na całym świecie jako producent zabawek. Głównie utożsamiamy firmę z producentem puzzli, w tym także tych 3D. Tymczasem oferta niemieckiego potentata jest znacznie szersza. Zanim jednak o niej wspomnijmy, cofnijmy się w czasie o ponad 130 lat! Tak, bo właśnie wtedy – a dokładnie w 1883 roku – powstało przedsiębiorstwo Ravensburger. Miało to miejsce w Ravensburgu (stąd wzięła się nazwa firmy) w Górnej Szwabii. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Otto Robert Maier.


Na początku działalność firmy skupiała się na tworzeniu podręczników oraz poradników dla adeptów architektury i rzemiosła. Ale już w 1884 spod jej skrzydeł wyszła pierwsza gra planszowa, czyli “Podróż dookoła świata”.


Z biegiem lat Ravensburger poszerzał swoją ofertę, nie zakłóciły tego dwie wojny światowe. Kilkanaście lat po zakończeniu drugiej, w 1959 r. , światło dzienne ujrzała gra Memory. Do dziś znana i popularna w przeróżnych wersjach.


Ravensburger – puzzle


Ravensburger jednoznacznie kojarzy nam się z puzzlami. I nic dziwnego, w tej kategorii firma uzyskała coś na kształt monopolu. Oferuje puzzle dla dzieci oraz dorosłych. Rozpowszechnione są także zestawy skierowane do całych rodzin. Nie ma to jak wspólne układanie krajobrazów z setki części! Oczywiście są i puzzle 3D, ostatni krzyk mody. Dzięki tym produktom odtworzymy najsłynniejsze budowle świata – wieża Eiffla to tylko jedna z wielu.


Ravensburger – gry planszowe


Kolejną mocną stroną Ravensburger są gry planszowe. Tradycja ta sięga niemal roku powstania firmy. Obecnie repertuar gier planszowych sygnowanych tą marką jest niezliczenie dużo. Wymieńmy tylko te najpopularniejsze, a zaliczają się do nich mi.in: “Postaw na milion”, “La cucaracha” czy obecny na rynku od lat “Labirynt”. 

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 93 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 93 elementów